תקופת כליאה ראשונה לסרבנית אור בן דוד

- אנא הפיצו בתפוצה רחבה -

תקופת כליאה ראשונה לסרבנית אור בן דוד, מחותמות מכתב השמיניסטים 2009-2010. פרטים מלאים והצעות פעולה – להלן.

אור בן דוד

אור בן דוד, בת 19 מירושלים, מחותמות מכתב השמיניסטים 2009-2010, נידונה הבוקר (29/10) ל-20 ימי מחבוש, שאותם היא מרצה בכלא הצבאי לנשים (כלא 400) בצריפין. היא נידונה לתקופת כליאה זו לאחר שלפני שבוע (22/10) נידונה על סירובה להתגייס לשבעה ימי ריתוק לבסיס מיט"ב.

אור פנתה בזמנו בבקשה להופיע בפני הגוף הצבאי המכונה "וועדת מצפון" אולם מעולם לא זומנה להופיע בפני הוועדה.

במכתב שבו הסבירה את מניעי החלטתה לסרב לשירות צבאי (את הטקסט המלא של המכתב ניתן לקרוא כאן) כתבה אור בין היתר:

לסרב זה להגיד לא! לא למשטר הצבאי בגדה המערבית, לא לשימוש באלימות כהגנה, לא לפטריארכיה, לא לפגיעה בחפים מפשע, לא להתעללות בחיילים, לא למלחמה ולא לחברה שטוענת שהיא דמוקרטית אך מכריחה בני נוער להחזיק נשק, להרוג ולהיהרג.

אני מסרבת כי אני רוצה להשפיע, אני רוצה שאותם בני ובנות נוער פלסטינים שאיבדו תקווה יראו שכן יש ישראלים שאכפת להם ופועלים אחרת, אני רוצה שאותם חברים שלי בצבא ולפני צבא יראו שכל המצב הזה הוא לא הכרח ושלא מובן מאליו לעשות את כל המעשים הלא מוסריים הללו, שיש אפשרות אחרת, ושלא חייבים לסבול בצבא שמדכא אותך.

אור בן דוד צפויה להשתחרר מהכלא ב-15/11, אך סביר שתיכלא שוב לאחר-מכן. כתובתה בכלא:

כיוון ששלטונות הכלא מעבירים דואר אל סרבנים באופן לא סדיר, אנו ממליצים לשלוח עותקים מהמכתבים גם באימייל לכתובת: shministim10@gmail.com, והמכתבים יועברו במהלך ביקורים. המלצות נוספות לפעולה מפורטות להלן.

לבסוף, עדכון קצר בעניינו של אפי ב.: אפי אמור להשתחרר מהכלא מחר בבוקר. נראה כי הוא אינו צפוי לחזור לכלא בעתיד הקרוב (נראה שרשויות הצבא מתעקשות להעניק לו פטור זמני משירות צבאי מסיבות בריאותיות). תודה לכל מי שפעל בעניינו.

מה אפשר לעשות?

ראשית, אנא הפיצו הודעה זו ואת המידע הכלול בה בתפוצה רחבה ככל האפשר, לא רק באמצעות דואר אלקטרוני, אלא גם דרך אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות, בתקשורת הקונבנציונלית, מפה לאוזן וכיו"ב. להלן עוד כמה סוגים של פעולות מומלצות.

1. אנא שלחו מכתבי תמיכה ופקסים לכתובת שצוינה לעיל

2. מכתבים לרשויות

מומלץ מאוד לשלוח מכתבי מחאה, רצוי בפקס, אל הגורמים הבאים:

רצוי לשלוח העתקים למפקדת הכלא, לכתובת:

עוד כתובת שימושית למשלוח פניות היא הפרקליט הצבאי הראשי:

חשוב במיוחד לשלוח מכתבי מחאה למפקד מיט"ב, כיוון שבידיו תימצא בסופו של דבר ההחלטה כמה פעמים נוספות ישבו הסרבנים\ות בכלא לפני שישוחררו סופית. אותו קצין אחראי גם להפעלתה של "וועדת המצפון":

להלן מכתב לדוגמה, שניתן להשתמש בו, או בטקסט שונה, במשלוח המכתבים. מומלץ בהחלט להכניס בנוסח שינויים לפי ראות עיניכם:

3. מכתבים לכלי תקשורת

כתיבה של מכתבים ומאמרי דעה בעיתונות והבעת דעה בעניין בתכניות מאזינים ברדיו יכולים לסייע למאמצינו להביא את עניינם של הכלואים לידיעת הציבור בארץ ולהפעיל לחץ, בעקיפין, אך ביעילות רבה, על רשויות הצבא להפסיק את כליאתם.

נמשיך לעדכן על התפתחויות נוספות.

תודה,

תגובות

לא ניתן להוסיף תגובות

This site uses a Hackadelic PlugIn, Hackadelic SEO Table Of Contents 1.6.0.