הסרבנית ד. ק. בכלא הצבאי

- אנא הפיצו בתפוצה רחבה -

ד. ק.סרבנית המצפון ד. ק. נידוה ל-25 ימי מחבוש. זוהי תקופת הכליאה השניה שלה והפעם השישית שבה היא נשפטת בגין סירובה המצפוני להצטרף לשורות הצבא.

הסרבנית ד. ק. מבת-ים (לבקשתה איננו מפרסמים את שמה המלא בעברית), נידונה אתמול (13/6) ל-25 ימי מחבוש שאותם היא מרצה החל מהיום בכלא 400 בצריפין.

זוהי תקופת הכליאה השניה של ד. ק., והפעם השישית שבה היא נשפטת על סירובה להתגייס. בתאריך הגיוס שלה (15/4) היא נידונה ל-20 ימי מחבוש, אך העונש לא הוצא אל הפועל בטענה שאין מקום פנוי בכלא, וד.ק נדרשה להתייצב מדי יום בבסיס מיט"ב בתל השומר. ד. ק. סירבה לתפקד כחיילת דה פקטו, ושבה לביתה. ב-25/4 היא חזרה לתל השומר ונשפטה ל-10 ימי מחבוש, שהפעם יצאו אל הפועל. אחרי שחרורה מהכלא היא נשפטה שוב על סירובה להתגייס, הפעם ל-20 ימי ריתוק. ד.ק. פעלה כמקודם, ונשפטה אחר כך עוד לשבעה ימי מחבוש על תנאי ב-24/5 ולעשרה ימי ריתוק ב-7/6. לבסוף, אתמול, כאשר ד. ק. התייצבה שוב בבסיס מיט"ב, היא נידונה ל-25 ימי מחבוש ונשלחה היום, כאמור, לכלא הצבאי לריצוי העונש.

בהצהרה שמסבירה את סירובה ד. ק. כותבת:

אני מסרבת להתגייס לצבא כי אני מאמינה שהמערכת הצבאית לעולם לא תסייע להגיע לשלום.

הצבא הוא כוח אלים משום שהוא מלמד כיצד לפתור סכסוכים באמצעים פוגעניים, כמו נשק ואלימות. אין שום היגיון בכך שצד אחד ישתמש באלימות כאמצעי להשגת שלום, בתקווה שהצד השני פשוט יקבל זאת.

על כן אני מסרבת בכל לב לשתף פעולה עם המערכת הצבאית (ועם האידיאלים שלאורם היא פועלת), שהיא לדעתי רקובה מן היסוד, ורחוקה עד מאוד מהמטרה של השגת שלום בין אנשים.

ד. ק. צפויה להשתחרר מהכלא ב-7/7. ניתן לשלוח אליה מכתבי תמיכה באימייל, לכתובת: messages2prison@newprofile.org, והמכתבים יועברו במהלך ביקורים.

מה אפשר לעשות?

1. אנא שלחו מכתבי תמיכה לכתובת שצוינה לעיל

2. מכתבים לרשויות

מומלץ מאוד לשלוח מכתבי מחאה, רצוי בפקס, אל הגורמים הבאים:

רצוי לשלוח העתקים למפקדת הכלא, לכתובת:

עוד כתובת שימושית למשלוח פניות היא הפרקליט הצבאי הראשי:

חשוב במיוחד לשלוח מכתבי מחאה למפקד מיט"ב, כיוון שבידיו תימצא בסופו של דבר ההחלטה כמה פעמים נוספות ישבו סרבנים\ות בכלא לפני שישוחררו סופית. אותו קצין אחראי גם להפעלתה של "וועדת המצפון":

להלן מכתב לדוגמה, שניתן להשתמש בו, או בטקסט שונה, במשלוח המכתבים. מומלץ בהחלט להכניס בנוסח שינויים לפי ראות עיניכם:

נמשיך לעדכן על התפתחויות נוספות.

תגובות

לא ניתן להוסיף תגובות

This site uses a Hackadelic PlugIn, Hackadelic SEO Table Of Contents 1.6.0.