תקופת כליאה שישית לסרבן אג'ואד זידאן

- אנא הפיצו בתפוצה רחבה -אג'ואד זידאן

סרבן המצפון אג'ואד זידאן נכנס לכלא בפעם השישית, הפעם ל-30 ימי מחבוש.

נודע לנו כי הסרבן אג'ואד זידאן, נידון ב-25/2 לשלושים ימי מחבוש על סירובו להתגייס. זוהי תקופת הכליאה השישית (!) הרצופה שלו. מאז העדכון הקודם שלנו בעניינו, אג'ואד נכלא, השתחרר מהכלא ונשפט שוב בתוך ימים ספורים, וחוזר חלילה, כל זאת משום שהוא מתמיד בסירובו המצפוני להתגייס לצבא.

לכל אורך התקופה הזאת, אג'ואד, המסרב להתגייס לכל מסגרת צבאית באשר היא, פנה מספר פעמים ל"וועדת המצפון" הצבאית בבקשת פטור משירות צבאי מטעמים שבמצפון, אולם רשויות הצבא התעלמו מכל פניותיו, ולא איפשרו לו לקבל שימוע בוועדה האמורה.

אג'ואד זידאן צפוי להשתחרר מהכלא ב-25/3. כתובתו בכלא היא:

כיוון ששלטונות הכלא מעבירים דואר אל סרבנים באופן לא סדיר, אנו ממליצים לשלוח עותקים מהמכתבים גם באימייל לכתובת: messages2prison@newprofile.org (תשובות להודעה זו באמצעות כפתור "השב לכולם" יגיעו גם הן לאותה הכתובת), והמכתבים יועברו במהלך ביקורים.

מה אפשר לעשות?
ראשית, אנא הפיצו הודעה זו ואת המידע הכלול בה בתפוצה רחבה ככל האפשר, לא רק באמצעות דואר אלקטרוני, אלא גם דרך אתרי אינטרנט, רשתות חברתיות, בתקשורת הקונבנציונלית, מפה לאוזן וכיו"ב. להלן עוד כמה סוגים של פעולות מומלצות.

1. אנא שלחו מכתבי תמיכה לאג'ואד לכתובתו בכלא, וכן לכתובת: messages2prison@newprofile.org.

2. מכתבים לרשויות

מומלץ מאוד לשלוח מכתבי מחאה, רצוי בפקס, אל הגורמים הבאים:

רצוי לשלוח העתקים למפקד הכלא, לכתובת:

עוד כתובת שימושית למשלוח פניות היא הפרקליט הצבאי הראשי:

חשוב במיוחד לשלוח מכתבי מחאה למפקד מיט"ב, כיוון שבידיו תימצא בסופו של דבר ההחלטה כמה פעמים נוספות ישבו הסרבנים\ות בכלא לפני שישוחררו סופית. אותו קצין אחראי גם להפעלתה של "וועדת המצפון":

להלן מכתב לדוגמה, שניתן להשתמש בו, או בטקסט שונה, במשלוח המכתבים. מומלץ בהחלט להכניס בנוסח שינויים לפי ראות עיניכם:

נמשיך לעדכן על התפתחויות נוספות.

תגובות

לא ניתן להוסיף תגובות

This site uses a Hackadelic PlugIn, Hackadelic SEO Table Of Contents 1.6.0.